Neden Çelik Kapı Almalısınız

Blog
xx
Neden Çelik Kapı Almalısınız

Konutunuzdan içeri gireceğiniz o andan itibaren sizi ilk karşılayan eşyanız olan kapınızın sağlaması gereken birçok özelliği vardır. Öncelikle gözünüze hitap etmesi gereken kapınız bunun dışında ses ve ısı yalıtımı özelliğine de sahip olmalıdır. Toz, haşere ve istenmeyen misafirleri de aynı anda dışarıda tutması gereken kapınızın bu gibi ihtiyaçlarınızdan dolayı çelik gibi uzun kullanım vadeden sağlam ve kolay işlenebilir bir hammaddeden yapılması gerekmektedir.

 

Çelik Nedir?

Çelik, demir elementi ile genellikle %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon miktarının bileşiminden meydana gelen bir alaşımdır.

  • Demirden daha hafif ve serttir.
  • 100% oranında geri dönüşünü sağlanabilir, temizliği ve üretimi kolaydır.
  • Kaynak yapılarak birleştirme yapılabilir.
  • Şekil ve yüzey düzgünlüğü ayarlanabilir.

 

Çelik Kapı Almanızın Avantajları Nelerdir?
 

Fiyat ve performans

Çelik kapı aldığınız takdirde ürününüzü uzun yıllar kullanmanız mümkün. Çelik, yapısı gereği küf ve korozyon gibi sorunlardan sizi korur. İyi işlenmiş ve çeşitli aşamalardan geçmiş çelik size ömürlük kullanım verir. Bir defa ödeme yaptığınız ürününüzü yıllar boyu güvenle kullanmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken ürünler kesinlikle çelikten yapılmış kapılar olmalıdır.

Dayanıklılık

Çelik piyasadaki diğer kapı yapım malzemelerine göre çok daha fazla dayanıklı bir maddedir. Meydana geldiği demir gibi metallere göre daha hafif olmasının yanı sıra daha serttir. İşlendikten sonra uygulanan işlemler sayesinde paslanma ya da benzeri hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Nem, güneş, rüzgâr ve yağmurdan etkilenmez ve herhangi bir aşınma yaşanmaz.

Güven

Çelik kapılar yapılış prensibi sebebiyle elle zarar verilemeyecek kadar kalın ve serttir. Yüksek ısılar altında şekillendirilen bu alaşım insan müdahalesi ile eğilip bükülemez ya da genişletilemez. Çelik kapılarda ayrıca kullanılan özel kilit sistemleri sayesinde kendinizi dış ortamdan gelebilecek herhangi bir müdahaleye karşı hiç olmadığınız kadar güvende hissedeceksiniz. Çelik kapıyı tercih etmeniz halinde belirli zamanlarda firmalar tarafından sağlanan bakım hizmeti dışında ekstra hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Tasarım

Çelik bileşimindeki maddeler ve sonradan yapılan işlemler sayesinde parlak ve oldukça pürüzsüz bir maddedir. Kolay şekil verilebilen bu maddeye estetik zevkinize göre eklemeler ve çıkarmalar yapmak mümkündür. Kullanılan özel boyalar sayesinde zevkinize göre tasarlanabilen çelik kapılar estetik açıdan da sizi tatmin etmek konusunda oldukça iyi bir iş çıkarır.

İletişime Geç