Kapınızı Gerçekten Kilitliyor Musunuz? - Blog | Çelik Kapım

Kapınızı Gerçekten Kilitliyor Musunuz?

Blog
xx
Kapınızı Gerçekten Kilitliyor Musunuz?

Ülkemizde insanların ev ve iş yerlerinde güvenlik hususunda en büyük kaygılarının başında hırsızlık geliyor. Hırsızlık tehlikesine karşı alınabilecek en etkili ve en basit önlem ise kapının kilitlenmesidir. Ancak ülkemizde yapılan araştırmalara göre hemen hemen her iki kişiden biri gece yatarken kapısını kilitlemiyor. Ayrıca %38'lik bir kesim ise evlerinden çıkan kapılarını hiç kilitlemiyor. Ancak araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta ise katılanların %81'i iş yerine ve %75'i ise evlerine hırsız girmesinden endişe duyuyor. Araştırmanın ışığında kapılarımızı kilitli tutmak güvenliğimizi bir üst seviyeye çıkarmakta olduğunu görüyoruz. Ayrıca kapımızı kilitlemenin en basit yöntem olduğu ise aşikar.

 

Diğer bir önemli husus ise kullanıcıların çelik kapılarının güvenlik seviyesi hakkında bilgiye sahip olmamamları. Çelik Kapım olarak sizlerin bilgilenmesi ve güvenliğine en uygun olan kapı kilit sistemleri kullanılması bizler için çok önemlidir. Çünkü çelik kapınızın güvenlik seviyesi ne kadar üst düzeyde olursa kendinizi ve sevdiklerinizi o kadar güvende hissedersiniz.

 

Kapı kilit sistemlerinin belirli durumlarda değişmesi gerekmektedir. Bunlara örnek verirsek eve veya işyerine hırsız girmesi, anahtar kaybetme ve taşınma durumunda kilit sisteminin değişmesi önem arz etmektedir. Bu süreçte bir uzman tarafından kilit silindirinin değiştirilmesi rahatlıkla ve güvenle sağlanabilir.

 

Sadece çelik kapı bize güvenlik sağlar mı?

 

Sadece çelik kapı bizlere güvenlik sağlamaz. Eğer çelik kapımız dış etkenlere dayanıklı malzemeden üretilmemiş ise ve kilit sistemi güvenli değilse hırsızlara davetiye çıkarır. Ayrıca en basit ve güvenli olan bir yaşam alışkanlığı ise kapımızı kilitlememizdir. Eğer kapı kilitleme alışkanlığımız yok ise kapımızın açılması kolaylaşır. Kapı kilidiniz ne kadar kaliteli olursa olsun, kilitli olmayan bir kapı sadece görüntüde kapalı bir kapıdır.

 

Ev ve iş yerinizin güvenliğini sağlamak için Çelik Kapım ailesi olarak sizlere sunacağımız farklı güvenlik seviyeleri ile sizlerin güvende hissetmenizi sağlayacağız. Çelik kapılar ve kilit sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçmekten çekinmeyiniz. Güvenlik kapıda başlar.


 

Çelik kapı kilit sistemi hakkında bilmeniz gerekenler

 

Geçmişte her ne kadar lüks olarak görülsede artık günümüzde çelik kapılar vazgeçilmezimiz ve büyük bir ihtiyacımız olmuştur. Çünkü evimiz ve iş yerimizin güvenliğini sağlamakta en önemli ve ilk adım çelik kapıdır.

 

Çelik kapıların farklı farklı güvenlik seviyeleri vardır. Bu doğrultuda kendi güvenliğiniz için en uygununu  ve sizlere en doğru kilit sisteminin bulunması önemli bir husustur. Eviniz ve iş yerinizde kullanacağınız çelik kapının sadece görüntüde değil ihtiyaç durumunda da sizlere güvenlik sağlaması gerekmektedir. Çelik Kapım olarak tamamı ile kendi imalatımız olan çelik kapılar ile sizlerin ve sevdiklerinizin güvende hissetmesi için her geçen gün üzerine koyarak çalışıyoruz.

 

Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan toplamda 6 sınıf çelik kapı kilit sistemi vardır. Bunlar birinci sınıf, ikinci sınıf, üçüncü sınıf, dördüncü sınıf, beşinci sınıf ve altıncı sınıftır. En kolay açılanı birinci sınıf kilit, en zor açılanı ise altıncı sınıftır. 

 

Barel sistemler ile ilgili son yıllarda yaşanan sıkıntılar büyük bir handikap oluşturmuştur. Barel sistemlerde hırsızlar sistemi kırıp yerine başka bi barel takarak ev ve iş yerlerinde hırsızlık yapmaktadır. Bu sebeple barel sistemler son senelerde çok doğru bir tercih olmamaktadır. Bunu engellemek için çelik kapınızı aldığınız firmadan alacağınız yardım ile barel koruyucu sistem ile dışarıdan kilit sisteminize ulaşmasını engellemelisiniz.

 

Çelik kapıda kullanılan kilit sayısı ne kadar fazla ise o çelik kapı o kadar güvenli midir?

 

Çelik kapınızda kullanılan kilit sayısının fazlalığından ziyade doğru kilit sisteminin kullanıması evinizin ve iş yerinizin güvenliğini arttırır. Çok fazla kilit olup ve bu bir noktadan kontrol ediliyorsa hırsızların yapması gereken tek şey o noktayı etkisiz hale getirmektir. Böylece amaçlarına ulaşmak daha kolaylaşır. Ancak Çelik Kapım sizlerin güvenliği için uzman kadrosu ile sizlere en doğru hizmeti vermek için çalışmaktadır.

 

Çelik kapı sistemlerinin güvenliği ile ilgili bilgi almak için bizi ziyaret etmekten çekinmeyiniz. Showroomlarımızda sizleri ağırlayıp ve sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. 

 
İletişime Geç