Doğru Kilit Sistemi Nasıl Seçilir? - Blog | Çelik Kapım

Doğru Kilit Sistemi Nasıl Seçilir?

Blog
xx
Doğru Kilit Sistemi Nasıl Seçilir?

İş yerinizin ve evinizi hırsızlara karşı korumak için alacağınız önlemlerden en önemlisi doğru kilit sistemi seçimidir. Peki doğru kilit sistemi nasıl seçilir? Bilindiği üzere akıllı kilit sistemlerinin yanı sıra çelik kapılarda kullanılan kilit sistemleri günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Hemen hemen her evde ve işyerinde çelik kapı kullanılmaktadır. Çelik Kapım ise sizler için en doğru kilit sistemlerini sunmaktan gurur duyar. Profesyonel ekibimiz ve sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanacağınız ortama uygun güvenlik seviyesi belirlenir. Ve bu doğrultuda hırsızlık ve diğer güvenlik zaafiyetlerine karşı eviniz ve iş yeriniz Çelik Kapım ekibinin yardımı ile korunur.

 

Doğru seçilmiş kilit sistemi ile sizler evinizde veya işyerinizde olmasanız dahi içiniz rahat olur. Bu yüzden doğru kilit sistemi nasıl seçilir sorusuna doğru cevabı verebilmek çok önemlidir. Sağlam, iyi bir kilit sistemine sahip çelik kapıyı kim istemez ki? 

 

Çelik Kapım sizlere son teknoloji kapı kilit sistemleri sunmaktadır. Ayrıca maymuncuğa karşı özel olarak geliştirilmiş kilit sistemleri ile sizlerin güvenliğini bir üst seviyeye taşımaktayız. Ancak sizlerin ihtiyacının belirlenmesi en önemli husustur. Sizlerin ihtiyaçlarının belirlenmesi hususun profesyonel ekibimizi hem sizlerin görüşünü alması ve aynı zamanda ihtiyaç olan ortamın araştırılması büyük önem arz eder.

 

Kilit sistemleri ihtiyaç olan ortamda bulunan çelik kapının materyali ve gereken güvenlik derecesine göre seçilmelidir. Eviniz veya işyerinizdeki güvenliği sağlayacak ortamdaki kilit sistemleri kesinlikle darbelere karşı dayanıklı ve yüksek kalite materyallerden üretilmelidir. Böylece hem yüksek güvenlik sağlanırken hem de uzun yıllar kullanım sağlanır. Unutmayın ki kilit sistemlerinde dayanıklılık en önemli faktörlerden biridir. Aksi durumda ise kullandığınız kilit sisteminin sizlere hiçbir faydası olmayacaktır.

 

Çelik kapınızda kullanılan kilit sisteminin güvenli ve dayanıklı olması dışında kullanışlı olması da diğer bir önemli husustur. Kilit mekanizmasının akıcı ve takılmadan kullanılmasına dikkat edilmelidir. Akıcı olmayan ve takılan bir kilit sistemi ilerleyen günlerde sizleri büyük sıkıntılarla karşı karşıya bırakabilir.

 

Eviniz ve işyeriniz için kullanmak istediğiniz kilit sistemleri için bizleri showroomlarımızda ziyaret edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda yapacağı analiz ile sizlerin ihtiyacı olan doğru kilit sistemi seçiminiz kolaylaşacaktır. Lütfen kafanıza takılan sorular için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

 

Çelik kapı sistemi nasıl çalışıyor? 

 

Günlük yaşantımızda evlerimizin ve işyerlerimizin korunmasında en büyük rolü oynayan çelik kapı sistemi nasıl çalışmaktadır? Bilindiği üzere hırsızlıklara karşı alınabilecek en büyük önlem çelik kapılarımızdır. Ancak doğru çelik kapı ve kilit sistemi daha büyük önem arz etmektedir. 

 

Tamamı ile Çelik Kapım güvencesiyle üretilen çelik kapılarımız üst düzey güvenlikli maymuncuğa karşı güvenli kilit sistemleri kullanmaktadır. Bu sayede sizler dışında kimse evinize işyerinize ulaşamaz. Anahtarlarınız kaybetmeniz durumunda anahtarlarınıza özel kartınız sayesinde sizden başka kimse anahtarınızın kopyasına sahip olamaz.

 

Ayrıca sizlerin ihtiyacı olan güvenlik seviyesini belirlemek amacıyla profesyonel hizmet ekibimiz ön çalışma yapacaktır. Ardından ise sizlere sunacağı seçenekler ile sizlerin güvenliğini üst düzeye çıkarmak için en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.

 

Dış etkenlere karşı güvenlik ise ayrıca önemlidir. Çelik kapılarımız dışarıdan darbe, ısı, nem ve güneş gibi dış etkenlere maruz kalabilirler. Ancak bu dış etkenlere karşı en önemli çözüm kaliteli malzeme kullanımıdır. Kendi imalatımız olan çelik kapılarımızda kullandığımız kompozit, ahşap ve kompakt lamine ile çelik kapı sistemlerimiz dış etkenlere karşı koruma altına alınır.

 

Çelik kapı sistemi çalışma prensiplerinde kilit sistemi büyük önem taşımaktadır. Takılarak çalışan ya da tutukluk yapan kilit sistemleri sizlerin güvenliği açısından zafiyet oluşturabilir. Birçok farklı kilit sistemi günümüzde sizlere hizmet verebilir. Bunlar farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Çalışma yapısı, şekli ve fonksiyonu olarak farklılıklar gösterebilir. Ayrıca klasik kapı kilit sistemlerinin yanı sıra şampiyon ve süper kilit sistemi seçenekleri de ön plana çıkmaktadır. 

 

Satın alacağınız çelik kapının kilit sisteminin güvenli olması büyük önem taşımaktadır. Bildiğiniz üzere her çelik kapı güvenli değildir. Çelik Kapım olarak sizlere bu önemli konu hakkında teminat vermekteyiz. Sizlerin ve ailenizin güvenliği bizler için önemlidir.

 

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için ve sizlerin sorularını en doğru şekilde yanıtlamamız için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Sizleri showroomlarımızda ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyacağız. Güvenli günler Çelik Kapım ile başlar.

 
İletişime Geç