Çelik Kapının Püf Noktaları

Blog
xx
Çelik Kapının Püf Noktaları

Her Yönden Kaliteli Bir Çelik Kapının Püf Noktaları Nelerdir?

Günden güne gelişen bu çağda insanlığın en temel ihtiyaçlarından biri de barınma ihtiyacıdır. Sürekli farklılaşan tasarımlar, farklı talepleri ve kesimleri karşılayan konutlarımızın şüphesiz ki en önemli ihtiyacı güzel görünen ve güvenlik ihtiyaçlarımızı tatmin eden bir çelik kapıdır. Bunun sebebi de insanın barındığı yerde güvende hissetmek ve eşyalarını korumayı istemesidir. Bunlara ek olarak nüfusun artması ve kalabalıklaşan çevre ile eskisinden çok daha güvenli kapılara ihtiyaç duymaktayız.

 

ÇELİK KAPI NEDİR?

Çelik, meydana gelmiş olduğu elementler sayesinde oldukça sağlam, darbelere dayanıklı, estetik açıdan göze oldukça güzel görünen; önceden belki de lüks sayılacak bir malzemeyken günümüzde artık birçok alanda kullanılan işlenmesi kolay bir alaşımdır. Belki de özel hayatımızı en çok ilgilendiren kullanım alanlarından biri olan kapılarda, bizlere hırsızlığı karşı koruma ve uzun yıllar kullanım garantisi vermektedir.

Özel boyalar, kaplamalar, sac, çelik levhalar ve de özel kilit sistemleri ile donatılan çelik kapılarınız sayesinde dışardan herhangi bir müdahale ile kapınızın açılması mümkün değildir. Çiziminden üretimine ve de montajına kadarki her aşamada kapınızın esaslara uygun olması gerekmektedir.

 

Çelik Kapının Montaj Esasları Nelerdir?

Çelik kapı kasanın kilit mil yuvası, çelik lamalarla desteklenmelidir.

Duvara montajlanmasına yarayan çelik kapı kasasındaki mil yuvasının, en az 5 milimetrelik çelik ile güçlendirilmiş olması gerekmektedir.

Çelik kapı ile kasasının arasındaki boşluğun 4 milimetre ya da 5 milimetreden fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Çelik kapının altındaki mermerin güçlü bir şekilde sabitlenmesi ve de herhangi bir zayıf noktasının olmaması gerekmektedir.

Olası bir durumda hırsızın içeriye girmek için kapıya müdahale edebileceği bölümlerin ortalama 7 milimetre ile 10 milimetre arasında değişen çelik lamalar ile takviye edilmesi gerekmektedir.

Çelik kapınızın montajı tamamlandıktan sonra esneme yapıp yapmadığının kontrol edilmesi ve kontroller sonucu esneme yapmadığından emin olunması gerekmektedir.

 

Bu ve bunun gibi hususlara dikkat ettiğiniz ve de kurumsal firmalar ile çalıştığınız sürece, bir defaya mahsus olmak üzere aldığınız çelik kapınızı uzun yıllar hiçbir sorunla karşılaşmadan güvenle kullanmanız mümkün olacaktır. Satın almadan önce detaylıca araştırma yapmayı ihmal etmeyin!

 

İletişime Geç