Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Blog | Çelik Kapım

Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Blog
xx
Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çelik; demir ve benzeri elementlerden oluşan dayanıklılığı oldukça yüksek işlenmesi kolay olan alaşım bir maddedir. Fakat her çelik kapı size istediğiniz dayanıklılığı ve de uzun yıllar kullanma garantisini vermez. Bu yüzden çelik kapı almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususları burada sizler için listeleyeceğiz.

  • Çelik kapı bulunduğunuz konutun demirbaşı sayılabileceği için çok sık değiştirme ihtiyacı duymamanız gerekmektedir. Bir kere satın aldığınız takdirde uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz kapıya sahip olabilmek için araştırma yapmanız büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden almadan önce firma güvenilirliğine sahip oldukları referanslara iyice göz atmalısınız.
  • Her çelik kapı size hırsızlara karşı koruma garantisini aynı derecede vermez. Bazı kapılar üretiminde kullandığı barelden, kilit sisteminden ve de yapılış şeklinden kolayı çok da dayanıklı olmayabilir. Almadan önce bu tarz detaylara dikkat etmeniz de oldukça fayda var.
  • Çelik kapınız olası durumlarda bakıma ihtiyaç duyabilir. Yaptıracağınız bu bakımlar kapınızın ömrünü çok daha uzatacaktır. Bu yüzden size bakım hizmeti sağlayan ve garanti veren firmaları tercih etmeniz, uzun yıllar kapınızı içiniz rahat kullanabilmeniz için önemlidir
  • Satın alacağınız kapının kilit sistemi kadar kilidin takılacağı yuvası da önemlidir. Aldığınız ürünün her konuda güvenli malzeme kullandığından ve sağlam olduğundan emin olun.
  • Her kapı güvenli değildir özellikle bu konu üzerinde duran ve sizlere bu konuda teminat veren firmaları tercih edin.
  • Uzun yıllar kullanacağınız kapının gözünüze her zaman hoş görünmesi için ürün çeşitliliği fazla, gelişmeleri takip eden, tasarıma da en az sağlamlık ve güvenlik kadar önem veren firmaları tercih edin.
  • Kapınızın ses ve ısı izolasyonu sağlaması büyük önem arz etmektedir. Satın almadan önce bu konar hakkında detaylı bilgi almayı ve kullandıkları yalıtım malzemelerini öğrenmeyi ihmal etmeyin.
  • Alacağınız çelik kapının kapanma kolaylığı size kalitesi hakkında büyük bir ipucu verir. Yıllarca rahatlıkla kullanmayı planladığınız çelik kapınız, parmağınızın ucuyla itmeniz halinde dahi kolayca ve sessizce kapanmalıdır. Kullanılan kilit sistemi ve tasarımla ulaşabileceğiniz bu ayrıcalığı kapınızı seçerken ihmal etmemenizi öneririz.
 
İletişime Geç